امروز پنج شنبه  ۱ اسفند ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۷/۲۴- ۱۳:۵۳ - مشاهده: ۶۷

راه اندازی سامانه مرکز زبان فارسی

سامانه مرکز زبان فارسی روز دوشنبه (10.04.98) با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست پایتخت مجارستان و علاقه مندان به زبان فارسی راه اندازی شد.

سامانه مرکز زبان فارسی روز دوشنبه (10.04.98) با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست پایتخت مجارستان و علاقه مندان به زبان فارسی راه اندازی شد.

«غلامعلی رجبی یزدی» در جمع ایرانیان مقیم و زبان آموزان مجاری اهمیت برگزاری کلاس‌های زبان فارسی در راستای توسعه و گسترش این زبان را مورد تاکید قرار داد.
رجبی یزدی ضمن تشریح بخش‌های مختلف این سایت تاکید کرد: زبان فارسی به منزله سرمایه ملی کشور، هویت ملی ایرانیان را فارغ از هر قوم و نژاد به یکدیگر پیوند داده و به عنوان رکن اساسی وحدت، ایفای نقش کرده است.
وی افزود: این زبان همچنین به عنوان پرچم دار آثار علمی، فرهنگی و هنری، الهام بخش آموزش، تعلیم و تربیت در جامعه بوده و به خوبی توانسته است پیوند میان اقشار مختلف را برقرار کند.
سفیر ایران در مجارستان گفت: زبان فارسی بیان احساسات، اعتقادات، آرزوها و خواست‌ها در قالب شعر را نیز امکان پذیر و از طرفی زمینه انتقال آموزه‌ها و ارزش‌های دین مبین اسلام در داخل و فراسوی مرزها ایران را فراهم ساخته است.

وی تصریح کرد، زبان فارسی این امکان را ایجاد کرده تا علما با بهره گیری از رسایی این زبان، آموزه‌های دینی خود را در اختیار دیگران قرار داده و در بسط و گسترش آنها کوشا باشند.
رجبی یزدی ضمن تقدیر از استقبال ایرانیان مقیم و ترغیب و تشویق فرزندان آنان برای حضور در کلاس‌ها و فراگیری زبان فارسی گفت: این استقبال و حمایت خانواده‌ها و همچنین حضور پرشور دانش آموزان سبب شده تا این کلاس‌ها در ۲ سال گذشته با جدیت برر اساس برنامه ریزی‌ها تداوم یافته و اینک در پایان ترم کارنامه دوره به شرکت کنندگان در کلاس‌ها اهدا شود.
سفیر ایران همچنین به استقبال علاقه مندان مجاری برای فراگیری زبان فارسی اشاره کرده و افزود: در حال حاضر کلاس‌ها در روزهای شنبه در محل مدرسه سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود. با راه اندازی سایت به دو زبان فارسی و مجاری و معرفی آن به دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی و آموزشی مجارستان، در آینده علاقه مندان بیشتری در کلاس‌ها حضور خواهند یافت.
رجبی یزدی تاکید کرد: این کلاس‌ها از آبان ماه ۱۳۹۵ با همکاری اساتید و مساعدت و پشتیبانی بنیاد سعدی آغاز و تاکنون ادامهه داشته و زمینه‌ای را فراهم ساخته تا فرزندان ایرانیان مقیم با زبان فارسی انس و الفت بیشتری یافته و علاقه مندان مجاری نیز بتوانندد با شرکت در کلاس‌ها با زبان و ادبیات فارسی آشنا شوند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما