امروز شنبه  ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۹/۱۱- ۱۳:۱۳ - مشاهده: ۲۱۳

در دیدار سفیر ایران در بوداپست و شهردار دبرسن مجارستان مطرح شد

خواهر خواندگی اصفهان و دبرسن مجارستان

در دیدار غلامعلی رجبی با لاسلو پاپ بر تقویت همکاری‌های فرهنگی‏ و خواهر خواندگی شهرهای اصفهان و دبرسن تاکید شد

غلامعلی رجبی یزدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست در سفر به شهر دبرسن مجارستان، با مقامات این شهر دیدار و طرفین بر تلاش برای تقویت همکاری‌های فرهنگی، علمی و اقتصادی توافق کردند. در دیدار رجبی با "لاسلو پاپ" شهردار دبرسن بر تنظیم تفاهم نامه خواهرخواندگی بین شهر‌های دبرسن و اصفهان تاکید و مقرر شد با امضای این سند، بستر لازم برای تبادل هیات‌های شهرداری‌ها، گروه‌های فرهنگی، تبادل استاد و دانشجو بین مراکز علمی و دانشگاهی و همچنین همکاری بین فعالان اقتصادی و تجاری فراهم شود

 

سفیر کشورمان همچنین با میکلوشی رئیس اتاق بازرگانی دبرسن و نائب رئیس اتاق بازرگانی مجارستان دیدار و آمادگی شرکت‌های اقتصادی و تجاری کشورمان برای همکاری با طرف‌های مجاری را اعلام کرد. رجبی گفت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در مجارستان از تبادل اطلاعات بین شرکت‌های اقتصادی و تقویت یا برقراری ارتباط بین فعالان این حوزه استقبال می‌کند.


رئیس اتاق بازرگانی دبرسن نیز در این دیدار با استقبال از همکاری اقتصادی با ایران گفت: آمادگی دارد در راس هیاتی متشکل از تجار و صاحبان صنایع مجاری به ایران سفر و با شرکت‌های ایرانی درباره زمینه‌ها و راهکار‌های همکاری گفتگو کند.
شهر دبرسن در شمال شرقی مجارستان واقع شده و با بیش از دویست هزار نفر جمعیت، دومین شهر بزرگ این کشور محسوب می‌شود.


شرکت‌های بزرگ بین المللی در این شهر مشغول سرمایه گذاری هستند و شهرداری دبرسن با ارائه مشوق‌های اقتصادی، موفقیت‌های بسیاری در جذب سرمایه گذاری خارجی داشته است.


کارشناسان اقتصادی بر این باورند این شهر در آینده خواهد توانست بعنوان یکی از قطب‌های اقتصادی و صنعتی در مجارستان و حتی در شرق اروپا ایفای نقش کند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما